TRAKO 2025: zapowiedź Konferencji Koleje Samorządowe - Doświadczenie i Perspektywa

Data dodania: 25 września 2025

Wczorajszy dzień na 16. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO w Gdańsku obfitował w ważne wydarzenia.

Podczas targów odbyła się konferencja zapowiadająca drugą edycję Konferencji „Koleje Samorządowe. Doświadczenie i Perspektywa”. Odbędzie się ona w styczniu 2026 r. w Krakowie. W konferencji udział wzięli m.in.: Łukasz Smółka - Marszałek Województwa Małopolskiego, Radosław Włoszek – Prezes Zarządu Kolei Małopolskich, Szymon Sobczak – Prezes Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych oraz Wiceprezes Kolei Mazowieckich i Adam Musiał - Dyrektor Generalny Polskiej Izby Kolei.

Podczas konferencji zostało podpisane porozumienie o współpracy Polskiej Izby Kolei oraz Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych.

Pan Marszałek Łukasz Smółka zachęcił wszystkich do udziału we wspomnianej Konferencji oraz zaprosił do Małopolski.