14
cze
ZMIANA ROZKŁADU JAZDY OD 14 CZERWCA 2026 r.
CZYTAJ WIĘCEJ
Data dodania: 29 maja 2026
Trwa budowa zaplecza technicznego do obsługi taboru kolejowego Kolei Małopolskich w Oświęcimiu.
Na placu budowy widać kolejne postępy — montowane są słupy konstrukcyjne pod halę oraz wiatę, osadzane na przygotowanych stopach żelbetowych.
Wykonano już również kanał technologiczny oraz zakończono stabilizację gruntu pod przyszłe torowisko. Równolegle rozpoczęły się prace instalacyjne, które stanowią kolejny ważny etap realizacji inwestycji.
Krok po kroku powstaje nowoczesne zaplecze, które w przyszłości będzie wspierać sprawną obsługę taboru kolejowego i dalszy rozwój Kolei Małopolskich.
Projekt pn. „Budowa i wyposażenie zaplecza technicznego do obsługi taboru kolejowego w stacji Oświęcim” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027.

14
cze
CZYTAJ WIĘCEJ
05
cze
CZYTAJ WIĘCEJ
04
cze
CZYTAJ WIĘCEJ
03
cze
CZYTAJ WIĘCEJ